Erkeklerin Hikâyeleri PDF Kitap Özeti

Erkeklerin Hikâyeleri PDF Kitap Özeti

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi3 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
540 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...

Erkeklerin Hikâyeleri PDF Kitap Özeti

Erkeklerin Hikâyeleri kitabının ilk basımı 2004 yılında yapılmış olup, okuyuculardan gelen yoğun talep üzerine 2016 yılına kadar altı baskı yapılmıştır. Kitap bu sene yedinci basımını da gerçekleştirerek aslında okuyucunun onayladığı bir kitap olduğunu göstermiştir.

Kitabın yazarı Murathan Mungan, erkeklerin veya erkek yazarların serüven tutkuları, sahiplenme istekleri, bağımsızlık merakları, bağlanma korkuları, toplumsal rolleri, gereksinimleri ve sevgiye bakış açıları ile ilgili hikâyelerle okuyucuyu başka bir boyuta taşımaktadır. Erkekleri tanımak isteyenlerin okuması gereken güzel bir kitap olup, kadınlarla erkekler arasındaki ilişkilerin ince ve gizemli noktalarını anlamayabilmek için iyi bir başvuru kaynağı olmuştur.

Murathan Mungan’ın seçtiği hikâyeler yani Erkeklerin Hikâyeleri; kadınlarla erkekler arasında geçen çarpıcı öykülerle dolu olup, Charles Bukowski’den Henry Miller’e ve oradan Ernest Hemingway’e uzanan yazarlarla ve toplamda 16 farklı anlatımı ile olağanüstü güzellikte bulunacaktır. Bu hikâyelerin dizilişinde görülen bütünlük ve birbirini tamamlama özelliği yanında hikâyelerin tümü bittiğinde erkeklerin ruh halini anlayacağınızı artık biliyorsunuz.

Mungan’ın seçtiklerinden oluşan ve Pavese’nin kendini bulamayan kahramanından Kundera’nın kadınlarla ilişkilerinde çaresiz kalan genç adamına, Schlink’in yaşamın şifresini çözdüğünü zanneden kocasından Hemingway’in yaşlı adamına kadar bu erkekleri ve bunların yaşam öykülerini bu sayede okuyacak ve kadınların karşısında çaresizliklerini görerek şaşıracaksınız. Anlam bakımından herkesin yorumlaması farklı olacaktır, fakat erkeklerin nasıl hissettiği, nasıl gördüğü, nasıl anlattığı ve nasıl yaşadığı ile ilgili bu hikâyelerin özellikle kadınlar tarafından okunması erkek dünyasını anlamak için çok önemlidir, diyebiliriz.

540 kez indirildi

YORUM YAZIN


'; } ?>