Gece Evi Serisi PDF Kitap Özeti

Gece Evi Serisi PDF Kitap Özeti

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi3 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
927 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Gece Evi Serisi PDF Kitap Özeti

Amerikan yazar P.C. Cast ve kızı Kristin Cast tarafından yazılan Gece Evi serisi toplamda 12 kitap halinde yayınlanmıştır. Ergen ve gençlik kitapları kategorisinde yer alan bu seri, çaylak bir vampire dönüştükten sonra Gece Evi yatılı okuluna geçen Zoey Kızıl kuş’un maceralarını içermektedir. Vampir/Gençlik temalı bu kitaplar dizisi NY Times Best Seller ’da 63 hafta yer alarak kendi dalında rekora imza atmıştır.

Başlangıçta Gece Evi – İşaret adıyla başlayan seri, daha sonra İhanet, Seçilmiş, Vahşi, Av, Baştan Çıkarılmış, Yanmış, Uyanmış, Kader, Saklanmış, İntikam ve Kefaret başlıklarıyla devam etmiştir. Serinin ana karakteri olan Zoey Kızıl kuş, çaylak bir vampire dönüştüğünde Gece Evi yatılı okuluna taşınmıştır. Sahip olduğu hilal şeklindeki dövmeye tanrıça Nyx tarafından özel güçler verilmiştir. Romana göre A-ya’ nın reenkarnasyonu olarak betimlenen Zoey’nin, gerçek aşkları uğruna Diğer Dünya’da kalmayı göze aldığı Heath ve sonrasında Zoey’in yeryüzüne geri dönmesine yardım eden Stark’ tır.

Gece Evi serisini, bilimkurgu tarzı bir vampir serisi olarak yorumlamaktan çok bir gençlik serisi olarak görürsek hakkında yapılan sert eleştirilerin bir nebze de olsa önüne geçmiş oluruz. Hedef kitlede genç bayanların olduğu bu seri, karmaşık aşk ilişkileri, yakışıklı erkekler üzerine dönen çıkar çatışmaları ve sürekli fikir ve yön değiştiren karakterleri ile çıkış yaptığı dönemin romantik vampir popülerliğini de arkasına alarak gençlik yayınlarında önemli bir yer edinmiştir.

927 kez indirildi

YORUM YAZIN


'; } ?>