Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk PDF Kitap Özeti

Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk PDF Kitap Özeti

Sponsor Reklamlar

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi1 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
665 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...

Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk PDF Kitap Özeti

Mustafa Kemal Atatürk ‘ün birebir kaleminden alınan ve altında kendi imzası bulunan kitaba verilen ve uygun görülen isim Nutuk olmuştur. Nutuk,  Mustafa Kemal Atatürk ‘ün harp sıralarında,  savaş esnalarında ve gezilerinde,  gerek siyasi iktidar ve gerek sosyal durum aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti içerisinde belirlenen bazı yasaları birebir Mustafa Kemal Atatürk ‘ün kaleminden ele alınmış kitaptır. Toplam 3 büyük ciltti vardır. İçerisinde bulunan dil sade,  açık,  anlaşılır değildir.

Oldukça ağır kelimeler içeren Nutuk – Mustafa Kemal Atatürk ‘ün geçmiş dönemlerde ki ilk Türk dili ile yazılmış olduğundan dolayı oldukça ağır ve anlaşılması zor bir dile hâkimdir. Bütün okuyuculara hitap etse de anlamak için okuyucularının kelime dağarcıkları oldukça geniş olmalıdır. Günümüz Türkçe ‘sinde olmayan kelimeler,  alfabeler ve harfler bulunan Nutuk yaşanılan dönemde Türkiye Cumhuriyeti esaslarının nasıl kurulduğunu,  ileriye dönük hangi planların yapılacağını,  o dönemlerde yapılan harp ve savaşların zamanları – insanlarını,  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının temel ilkelerini,  Mustafa Kemal Atatürk ‘ün de hayatından bazı kesitleri aktardığı bilimsel bir kitaptır.

Mustafa Kemal Atatürk,  Nutuk eserini yazarken geçmiş Türkiye ‘sini okuyuculara sunmuş ve daima ilerleme kaidesini açık olarak belirtmiştir. Nutuk 3 ciltten oluştuğu gibi oldukça kalın bir kitaptır. Nutuk eserini anlayabilmek için öncesinde geçmiş dönem Türkçe kelimelerine ve sözlük anlamlarına ihtiyaç duyulabilir.

665 kez indirildi

YORUM YAZIN


'; } ?>