Senaryo Yazımı Kitabı PDF Özeti

Senaryo Yazımı Kitabı PDF Özeti

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi8 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
1923 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(3 votes, average: 1,33 out of 5)
Loading...

Senaryo Yazımı Kitabı PDF Özeti

Senaryo yazımı ile ilgilenenler için çok iyi bir kaynak teşkil etmekte olup, James Richards, Jhon Marland ve Robert Edgar – Hunt olmak üzere üç yazarın bir araya gelerek yazdığı, Gülengül Altıntaş tarafından da Türkçe’ ye çevrilmiş bir kitaptır. İlk basımı Ağustos 2014 ‘ tür. Literratür yayıncılık dağıtım tarafından piyasaya sunulmuştur. 208 sayfadan oluşan kitabın içeriği hakkında da bilgi vermek istiyorum.

Kitabın orijinal adı, Screenwriting’ dir. Kitabın içeriği, Mark Herman gibi tanınmış bir senrayo yazarı ile Alisha Mcmahon, Thomas Gladstone gibi genç, yetenekli senaryo yazarlarının, yazdığı senaryoların üstüne yazılmış röportajlardan oluşuyor. Kitabın başından sonuna kadar, anlatılan uygulamaların, gösterilerek anlatıldığı, İyi Bir Fincan Çay adlı senaryonun taslakları da kitaba konulmuş. Kitapta esas vurgulanmak istenen konu, bir kısa film senaryosunun sinema öğrencilerine ve amatörlere, nasıl senaryo yazabilecekleri konusunda, faydalı bir kaynak olacak kalitede. Kitabın sanatsal bir değer taşıdığı apaçık.

Senaryo yazmak, sabır isteyen, coşku isteyen, disiplin isteyen, meşakkatli bir iştir. Yukarıda içeriğinden bahsettiğim Senaryo Yazımı adlı kitabın, öğrencilere ve özellikle bu işin meraklılarına faydalı bir kaynak olacağını düşünüyorum. Kitabın içinde, spotlar, tretman, sunum, senaryo türleri, vs. bir sürü alt başlık halinde, bu konularda bilgi bulabilirsiniz. Bu tarz kitapları alırken iyi inceleyin, içinde işiniz yarayacak bilgiler olması önemli. Yukarıda da bahsettiğim gibi sinema öğrencilerine ve amatör senaryo yazımı ile ilgilenenler için iyi bir kaynak.

1923 kez indirildi

YORUM YAZIN


'; } ?>