Vampir Akademisi Serisi PDF Kitap Özeti

Vampir Akademisi Serisi PDF Kitap Özeti

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi3 ay önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
668 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...

Vampir Akademisi Serisi

Vampir Akademisi Serisi – RicHelle Mead tarafından kaleme alınmış olup, altı kitaptan oluşmaktadır. Para normal, gotik ve fantezi türlerinde olan kitap serisi;  The New York Times Best Seller listesine girmiş ve pek çok farklı dile çevrilmiştir. Seri bir dampir(yarı insan yarı vampir) olan, 17 yaşındaki Rosemarie “Rose” Hathaway’in hayatını konu almaktadır. Rose en yakın arkadaşı olan ve kraliyet ailesi mensubu, Morai Prensesi Vasilisa “Lissa” Dragomir’in koruyucu olmak için eğitim görmektedir. İkilinin kendilerini korumak amacıyla kaçmalarıyla başlayan 2 yıl kadar kaçak hayatı; yakalanmalarıyla son bulur ve eğitim görmek için Aziz Vladimir Akademi’sine gönderilirler.

Bu şekilde başlayan kitap serisi; bu ikilinin akademideki maceralarını ve mücadelelerini ve düşmanlarıyla olan savaşlarını konu almaktadır. İkili hem fiziksel tehditlerle mücadele edecek, hem de onları kendi taraflarına çekmek isteyen karanlık varlıkların cezp edici tekliflerini geri çevirmekle uğraşmak zorunda kalacaktır.

2007 yılında ilk kitabı Amerika’da basılan seri; yakın zamanda beyaz perdeye aktarılmıştır. Serinin ilk kitabının filmi 7 Şubat 2014 yılında Amerika’da vizyona girmiştir. Çok büyük bir bütçeyle ve büyük ümitlerle çekilen film tamamen başarısız olmuştur. Film eleştirmenler tarafından pek beğenilmemiş ve oldukça düşük puanlar almıştır. Bunun yanında, 30 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, sadece 15.4 milyon dolarlık bir gişe hasılatı toplayarak büyük bir hayal kırıklığıyla sonuçlanmıştır. Bütün bunlar nedeniyle daha sonra çekilmesi planlanmakta olan devam filmleri iptal edilmiştir.

668 kez indirildi

YORUM YAZIN


'; } ?>